قطعات برنجی

اتصال صنعت کاوان تامین کننده انواع اتصالات

قطعات برنجی

به قطعات فلزی گفته می شود که از آلیاژهای مس و روی یا سایر عناصر تشکیل شده اند. این قطعات دارای خواص مکانیکی، حرارتی، الکتریکی و شیمیایی مناسبی هستند که در صنایع مختلف مانند ساختمان، لوله کشی، برق، الکترونیک، خودروسازی و هوافضا کاربرد دارند.

برای ساخت قطعات برنجی، ابتدا مواد اولیه آن در یک کوره ذوب می شوند و سپس به شکل های مختلف ریخته گری، فورج، پرس گرم یا سرد، استامپینگ، رولینگ و چرخش تبدیل می شوند. در نهایت با عملیات حرارتی و سطحی خواص فلز بهبود یافته و آماده استفاده می شود.

برخی از نمونه های قطعات برنجی عبارتند از:

  • شیرآلات: شیرآلات برنجی برای کنترل جریان آب، گاز، بخار و سایر مایعات در لوله ها استفاده می شوند. این شیرآلات دارای طول عمر بالا، ضد زنگ و ضد باکتری هستند.
  • اتصالات لوله: اتصالات لوله برنجی برای اتصال لوله های پنج لایه، فولادی، پلاستیکی و غیره به یکدیگر یا به دستگاه های مختلف استفاده می شوند. این اتصالات دارای استحکام بالا، نفوذپذیری کم و قابل جوشکاری هستند.
  • قطعات الکترونیک: قطعات الکترونیک برنجی برای ساخت تجهیزات الکترونیک مانند ترانسفورماتور، رله، سوئیچ، کانکتور و غیره استفاده می شوند. این قطعات دارای خاصیت رسانای الکترسینه بالا، مقاوم در برابر سایش و خوردگی هستند.
هزینه های خرید به صرف
بهترین نوع متریال
پاسخگویی سریع
شارژ تمامی محصولات
ارسال به تمام نقاط ایران
طول عمر زیاد محصولات
محصولات بیشتر